Turystyka, rekreacja i sport

Miłośnicy sportu i rekreacji terenowej każdego rodzaju – pieszej, biegowej, rowerowej, wodnej czy jazdy konnej znajdą w Powiecie Choszczeńskim sprzyjające warunki do rozwijania swoich pasji. To tutaj mieści się najpiękniejsze w Europie 18-dołkowe pole golfowe „Modry Las”. Dużym zainteresowaniem cieszą się spływy kajakowe szlakiem im. Jana Pawła II „Śladami Papieża” pełną niespodzianek rzeką Drawą przez Drawieński Park Narodowy. Liczne akweny wodne sprzyjają kajakarstwu. Powiatowym popularnym sportem stało się kajak polo. Zawodnicy Ludowo-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodniak” działającego przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych biorą czynny udział w Mistrzostwach Polski, a nawet i Mistrzostwach Świata.

Coraz popularniejsze są w powiecie biegi na orientację (BnO). Tutaj każdy może wybrać rodzaj aktywności, począwszy od spacerów w grupie z mapą po lesie, poprzez samodzielne pokonywanie trasy pieszo lub na rowerze, kończąc biegiem na orientację.

 

Mapa BnO Choszczno Miejska Góra (pdf)
Mapa BnO Bierzwnik (pdf)
Mapa BnO Choszczno Mur Południowy 2,4 km (pdf)
Mapa BnO Choszczno Mur Południowy 2,1 km (pdf)
Mapa BnO Choszczno Mur Południowy 1,7 km (pdf)
Mapa BnO Choszczno Mur Południowy 1,3 km (pdf)
Mapa BnO Choszczno Mur Południowy 1,2 km (pdf)
Mapa BnO Choszczno Mur Południowy dla przedszkolaków, (pdf)

 

Ziemia Choszczeńska (Arnswalde) ma silnie uwarunkowaną tożsamość historyczną. Dziedzictwo kulturowe powiatu oparte jest na ponad tysiącletnim położeniu geograficznym na granicy spierających się kultur słowiańskiej, skandynawskiej, niemieckiej. Wśród 85 zarejestrowanych zabytków znajdują się zabudowa sakralna, pałacowa, dworska i folwarczna, fragmenty architektury obronnej oraz zabytkowej zieleni.

 

Mapa Powiat Choszczeński kulturowo (pdf)

Szlaki piesze, rowerowe i konne Drawieńskiego Parku Narodowego (pdf)

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!