Wydarzenia w Powiecie

 

Powiat dzieciom na powitanie wakacji, Choszczno, pierwsze popołudnie wakacji

 Miejsce przy Starostwie Powiatowym w Choszcznie za kilka godzin zmienia się w kolorowy plac zabaw dla dzieci. Organizatorzy zapewniają dzieciom świetną zabawę pełną atrakcji tj. dmuchane zamki, wata cukrowa, malowanie twarzy, animacje, koncert muzyczny, żywe maskotki, konkurencje sportowe. W wydarzeniu bierze udział kilkaset dzieci.

 Scena z Nadbrzeżnej, Choszczno, sierpień

 Powiatowe wydarzenie dla fanów zawodów sportowych i dobrej zabawy. Organizatorzy zapewniają uczestnikom dzień pełen atrakcji, począwszy od animacji dla dzieci, malowania twarzy, skręcania balonów, wspólnych tańców, turniejów sportowych po koncert muzyczny, warsztaty rękodzielnicze czy pyszną zupę rybną. Przedsięwzięcie połączone z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików w Kajak Polo i „Latem pod Żaglami” – zawodami żeglarskimi.

  

 Trzy Dni na Cysterskim Szlaku, Bierzwnik, początek lipca

 W oparciu o materiały z Bierzwnika napisano już 20 prac magisterskich i licencjackich. Tamtejszy klasztor był od 1294 r. centrum opactwa cysterskiego obejmującego obszar dzisiejszej gminy Bierzwnik i część gminy Krzęcin. Od 1992 roku ekspedycja archeologiczna z IP z Poznania prowadzi w dawnym Marienwalde (z niem. Las św. Maryi) prace archeologiczno-architektoniczne. Wydarzeniu towarzyszą Targi Wyrobów Klasztornych, prezentacje wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich, pokazy rycerskie, plenery malarskie, warsztaty rękodzieła, występy artystyczne.

 

Summer Festiwal, Choszczno, druga połowa czerwca

 W programie kulinarna przystań, wesołe miasteczko, strefa zabaw dla najmłodszych, występy zespołów artystycznych, pokazy sprzętu wojskowego, koncerty, wystawa rękodzieła.

 

Śladami Wedlów i Drawieńskich Krasnali, Drawno, druga połowa lipca

 Po publikacji w Frankfurter Rundschau z kwietnia 2006 r., gdzie zaprezentowano nowinkę antykwaryczną zamieszczoną w archiwalnym (Deutsche Ilustrierte Zeitung) tj. ofertę sprzedaży drawieńskich krasnali z 1886 r. zorganizowano w 2009 r. I Festiwal Krasnali w Drawnie. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty ceramiczno-garncarskie, zawody wędkarskie, występy artystyczne, targi lokalnych wyrobów rzemieślniczych, degustacje lokalnych produktów.

 

Święto Wiatru, Krzęcin, koniec czerwca

 Jednodniowe święto gminy z koncertami, targami rzemieślniczymi, wystawami rękodzieła, turniejami sportowymi, występami artystycznymi najmłodszych, animacjami dla dzieci, z kulinarną ucztą przygotowaną przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i zabawą taneczną dla dorosłych.

 

Święto Tataraku, Pełczyce, sierpień

 Święto Tataraku połączone z Pełczyckimi Wyścigami Smoczych Łodzi. Zabawa na wodzie, uczta przygotowana z potraw rybnych, park rozrywki.

 

 

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!