GAVIA CUP 2026
W niedzielę na Stadionie Miejskim w Choszcznie odbył się ogólnopolski turniej piłki nożnej GAVIA CUP 2026 dla zawodników z rocznika 2016. Młodzi piłkarze dostarczyli kibicom mnóstwo sportowych emocji i rywalizacji na wysokim poziomie. Turniej został współfinansowany ze środków budżetu Powiatu Choszczeńskiego w ramach zadania „Kultura fizyczna w Powiecie Choszczeńskim w 2026 r.”
Uroczystego otwarcia turnieju dokonała starosta choszczeńska Wioletta Kaszak wspólnie z prezesem Akademii Piłkarskiej GAVIA Choszczno Piotrem Aleksiunem. Podczas inauguracji Starosta skierowała do młodych zawodników wiele motywujących słów, życząc im powodzenia. Pogratulowała również dzieciom pasji, zaangażowania i chęci rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.
W turnieju udział wzięły drużyny: Wielim Szczecinek, Pogoń Szczecin Football Schools, KS Koziołek Poznań, Szamotulski K.S., Młode Orły Stradzewo, Akademia Piłkarska Błękitni Stargard, Akademia Piłkarska Złocieniec, Akademia Piłkarska Polski Cukier Kluczevia Stargard, Akademia Osadnika.
Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, trenerów oraz kibiców! Mimo wysokiej temperatury pokazaliście ogromne zaangażowanie, charakter i serce do gry. Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły na dokończenie rywalizacji, jednak jesteśmy przekonani, że wszyscy wyjechali z Choszczna z nowymi doświadczeniami oraz niezapomnianymi, sportowymi wspomnieniami.
Do zobaczenia na kolejnych piłkarskich wydarzeniach!
